چارت سازمانی شرکت

افزایش سرعت پروژه ها در پردیس

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

دو اقدام فوری در پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان اوراق خزانه و افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر پردیس حاکی از آن است که وزارت راه و شهرسازی قصد دارد تا قبل از پایان کار دولت یازدهم تکلیف واحدهای بلامعارض پردیس را مشخص کند.

به گزارش ایسنا، پس از افتتاح هزار واحد مسکن مهر در فاز ۸ پردیس، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر سرعت گرفتن ساخت و ساز در فازهای ۸، ۵، ۹ و ۱۱ شنیده می شود و احتمالا اردیبهشت ماه بخش زیادی از واحدهای فاز ۸ تحویل می شود.

مشکلات بودجه دولت در سال گذشته دامنگیر شهر جدید پردیس شده بود و در سال ۱۳۹۵ ساخت و ساز مسکن مهر به کندی پیش می رفت. به همین دلیل شرکت عمران شهر جدید پردیس فقط توانست ۴۵۰۰ واحد را در فاز ۱۱ آماده کند که البته به دلیل نبود امکانات زندگی، همچنان بدون سکنه است. با این حال در آخرین روزهای سال گذشته افتتاح ۱۰۰۰ واحد در فاز ۸ نویدبخش روزهای بهتر در این شهر بود و مسوولان قول دادند از این به بعد مرتبا در پردیس شاهد افتتاح باشیم.

بسیاری از تلاشها در نیمه دوم سال گذشته انجام گرفت؛ به طوری که تا ۸ ماه گذشته در محله سهند و سبلان فاز ۸ هیچ امکانات زیربنایی و زیرساختی وجود نداشت اما در این بازه زمانی آب، برق و گاز به تمامی هزار واحد مسکونی این فاز رسید.

همچنین ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای افزایش تسهیلات که در دولت تصویب شده بود در ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۵ به حساب واریز شد. ۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که ۱۳۰ میلیارد تومان آن به پردیس تعلق گرفت و مابقی در اختیار سایر شهرهای جدید قرار داده شد. یارانه‌ای هم قرار بود پرداخت شود که دولت اواخر اسفندماه آن را تصویب کرد و به خزانه واریز شد.

تنها مشکلی که هم اکنون وجود دارد افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان است که مدیرعامل شرکت عمران پردیس می گوید این تسهیلات قطره چکانی به واحدها تزریق می شود.

سعید غفوری با بیان این‌که ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس شامل افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام می‌شود اظهار کرد: هزار واحدی که در فاز ۸ افتتاح شد شاید رقم بالایی نباشد اما این نوید را داد که کلیه خدمات زیربنایی و روبنایی شامل خطوط فاضلاب، آب، برق و گاز که بر عهده شرکت عمران بوده انجام شده است و مطمئن باشید در سه ماهه  و نیز شش ماهه ابتدای سال ۱۳۹۶ مکرار افتتاح خواهیم داشت.

خواندن 8292 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 17 فروردين 1396 12:24

ارسال نظرات